Açıklandı: Kurumsal Para DOT Coin ve O 8’ine Giriyor! Bundan Çıkıyor

Kripto varlık yatırım yönetimi firması CoinShares, geçen hafta haftalık 2,7 milyar Dolar tutarında rekor giriş bildirdi. Zira giriş, yılbaşından bugüne toplam 10,3 milyar dolara ulaştı. Bu, 2021 yılının tamamı için 10,6 milyar Dolar tutarındaki rekor yıllık girişe yaklaşıyor. Bu sırada DOT coin, XRP, SOL gibi kriptolar için de yüklü fon girişleri vardı. İşte detaylar…

CoinShares’in raporu açıklandı: AuM rekor kırdı

Kripto varlık yönetim şirketi CoinShares, yeni bir rapor yayınladı. Rapora göre son fiyat artışlarının da etkisiyle, yönetim altındaki toplam varlıklar (AuM) da yılbaşından bu yana %88’lik bir artışı temsil eden 94,4 milyar dolar gibi rekor bir seviyeye ulaştı. Haftalık ticaret cirosu 43 milyar dolara ulaştı. Böylece yalnızca bir hafta önce kırılan 30 milyar dolar tutarındaki önceki rekoru kırdı.

Bitcoin, geçen hafta 2,6 milyar dolar tutarında giriş çekerek yatırımcıların birincil odağı olmaya devam etti. Bitcoin için yılbaşından bugüne girişler artık toplam AuM’nin %14’ünü temsil ediyor. İlginç bir şekilde yükseliş hissine rağmen kısa Bitcoin pozisyonlarına 11 milyon dolar tutarında giriş de oldu.

Ethereum’dan çıkış var

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi olumsuz duygular yaşayan akıllı sözleşmeler platformu Solana, dikkat çekti. Zira geçen hafta 24 milyon dolar tutarında girişle hissiyatı tersine döndürdü. Buna karşılık, yılbaşından bugüne girişlerde iyi performans gösteren Ethereum, 2,1 milyon dolar tutarında küçük çıkışlar gördü.

ABD, 2,8 milyar dolar ile giriş açısından başı çekerken, onu İsviçre (21 milyon dolar) ve Brezilya (18 milyon dolar) izledi. Kanada, Almanya ve İsviçre’nin tamamı sırasıyla 35 milyon dolar, 77 milyon dolar ve 39 milyon dolar tutarında kâr amaçlı çıkış yaşadı. CoinShares’ten elde edilen veriler ayrıca çeşitli sağlayıcılar, varlık türleri ve borsa ülkeleri arasındaki giriş ve çıkışlara ilişkin daha ayrıntılı bir görünüm sağlıyor.

DOT coin ve bu kriptolara giriş var

Grayscale Investments, AUM’da 39,8 milyar dolar ile lider sağlayıcı olmaya devam ediyor, ancak geçen hafta 1,65 milyar dolar tutarında çıkış gördü. ABD’den iShares ETF’leri 2,07 milyar dolar tutarında güçlü girişe tanık oldu. Bitcoin, şaşırtıcı olmayan bir şekilde varlık girişlerinde 71,8 milyar dolar ile hakim konumda. Onu, 16,8 milyar dolar ile Ethereum takip ediyor.

 Polkadot’a (2,7 milyon dolar), Fantom’a (2 milyon dolar), Chainlink’e (2 milyon dolar) ve Uniswap’e (1,6 milyon dolar) küçük girişler oldu. ABD, 74 milyar Dolar ile AuM açısından lider olmaya devam ederken, onu İsviçre (4,9 milyar dolar) ve Almanya (4,4 milyar dolar) takip ediyor. Özellikle Kanada, Almanya ve İsviçre’de değişim ülkelerinden çıkışlar yaşandı.

Rekor girişler ve artan AuM, yatırımcıların kripto varlık alanına olan güveninde bir artış olduğunu gösteriyor. Bitcoin baskın oyuncu olmaya devam ediyor ancak Solana gibi altcoinler iyileşme belirtileri gösteriyor. Artan kurumsal benimseme ve mevzuat netliği ile kripto varlıkların geleceği parlak görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x